رژیم درمانی رایگان

رژیم درمانی رایگان

Nullam euismod commodo


رژیم دوکان چیست؟؟؟


رژیم دوکان یکی از انواع رژیم های پر پروتیین است که بیشتر به تغییر سبک زندگی می پردازد و با یک دوره افزایش مصرف پروتیین و کاهش مصرف کربوهیدرات شروع می شود و کم کم به تعادل می رسد. این رژیم دارای 4 فاز مختلف است که برای شما توضیح خواهیم داد:

فاز اول (Attack):

3 روز فقط پروتئين شامل انواع گوشت ها ، مرغ، ماهی ( به صورت کبابی يا بخارپز )، تخم مرغ، شير و ماست کم چربی به ميزان دلخواه + چای و قهوه با شير کم چربی و بدون شکرفاز دوم (Cruise):

تا زمانی که به وزن دلخواه برسيد، برنامه غذايی شما به اين گونه خواهد بود: انواع پروتئين های موجود در فاز اول به اضافه انواع سبزيجات به صورت خام يا پخته (به غير از سيب‌زمينی، ذرت، نخودفرنگی، لوبياسبز، آووکادو و انواع حبوبات)فاز سوم (Consolidation ) :

در اين فاز رژيم شما کم‌کم غذاهای کربوهيدراتی مثل نان، برنج، پاستا، سيب زمينی، و کره و روغن را به برنامه غذاييتان اضافه می‌کنيد.( 2 بار در هفته برنج به ميزان 4 تا 5 قاشق غذاخوری و روزانه حداکثر 2 کف دست نان ) . مدت زمان انجام اين فاز 5 روز به ازای هر 1 کيلو کاهش وزنی است که که در طول مدت رژيم داشته ايد. در اين قسمت رژيم شما کاهش وزن نخواهيد داشت بلکه وزنتان را ثابت نگه می‌داريد.فاز چهارم (Stabilisation ) :

شما به زندگی عادی خود بر می‌گرديد و 6 روز هفته غذاهای مورد علاقه خودتان را ميل می‌کنيد و يک روز در هفته رژيم )فقط پروتئين( خواهيد داشت. اين رژيم يک روزه به حفظ وزن کاهش يافته شما، کمک می‌کند و باعث می‌شود شما برگشت وزنی نداشته باشيد. در فرانسه به قدری رژيم dukan معروف است که 5شنبه ها را به روز رژيم پروتئين اختصاص داده اند و بعضی از رستوران ها روز 5شنبه منوی مخصوص برای اين رژيم ارائه می‌دهند!ادامه
کاهش وزن ، رژیم غذایی ، لاغری