انواع رژیم های سایت

انواع رژیم های سایت

Nullam euismod commodo


معرفی انواع رژیم های سایت real free diet


رژیم های کالری :


اساس این رژیم ها برپایه میزان کالری غذای دریافتی است که جزو کاربردی ترین رژیم های غذایی می‌باشند و با کاهش 500 تا 1000 کالری از انرژی موردنیاز روزانه در هفته بین نیم تا یک کیلو کاهش وزن ایجاد می کنند. .

رژیم های کالری به صورت انتخابی در اختیار شما قرار می‌گیرند به این صورت که ، برای هر وعده چند انتخاب در اختیار شما قرار می گیرد که هر بار می توانید یکی از آنها را به سلیقه خودتان مصرف نمایید. همه انتخاب های یک وعده با هم از نظر کالری یکسان هستند.
رژیم های شوک:


این رژیم ها بر اساس کالری نیستند، بلکه معمولا یا پایه پروتئین دارند و یا سبزیجات و میوه و یا ترکیبی از موادغذایی ، و معمولا نسبت به رژیم های کالری کاهش وزن بیشتری ایجاد می کنند. نمونه های این رژیم شامل رژیم Flat belly ، رژیم Scaresdale و رژیم Detox می باشند. .چالش 21 روزه سالاد دایت:

چالش 21 روزه سالاد دایت با هدف پاکسازی و افزایش متابولیسم درنظر گرفته شده و و شامل سالادهای جایگزین غذا(سبزیجات به علاوه پروتئین و کربوهیدرات و چربی های مفید) به علاوه وعده های غذایی متنوع دیگر می باشد. این رژیم کاهش وزنی در حدود 5 کیلو ایجاد می کند و فقط به افرادی که رژیم های متعدد کالری را امتحان کرده و نتیجه لازم را نگرفته اند پیشنهاد می شودرژیم point :


این نوع رژیم براساس برنامه مشهور و موفق Weight watchers تنظیم شده است. در این برنامه برطبق مشخصات بدنی فرد و میزان فعالیت روزانه او، میزان point یا امتیاز روزانه وی مشخص شده و فرد با کمک جدولی که دراختیار وی قرار می گیرد امتیاز هر ماده غذایی که در طول روز مصرف می کند را محاسبه می نماید.

در پایان روز امتیاز موادغذایی مصرف شده نباید از میزان امتیاز مشخص شده بیشتر باشد. آزاد بودن فرد در مصرف هر نوع ماده غذایی به دلخواه خود از محاسن این برنامه می باشد. این نوع رژیم خصوصا برای افراد با مشغله زیاد که فرصت تهیه غذای مشخصی را ندارند و یا برای استفاده در مسافرت بسیار کاربرد دارد. توجه داشته باشید که امتیاز هر ماده غذایی فقط به کالری آن مربوط نیست بلکه میزان چربی ، فیبر و پروتئین هر غذا در تعیین point آن موثر است پس به صورت ناخودآگاه فرد را به مصرف غذاهایی با فیبر بالاتر و چربی کمتر سوق می دهد.

ادامه
کاهش وزن ، رژیم غذایی ، لاغری